İnfrared Koagülasyon ile Hemoroid Tedavisi

İnfrared Koagülasyon Nedir?

İnfrared koagülasyon ile hemoroid tedavisi; ameliyatsız tedavi yöntemlerinden biridir ve lazer yöntemi olarak da adlandırılmaktadır. Kırmızı ışık dalga boyuna sahip lazer ışınları ile hemoroid oluşturan yapı söndürülmeye çalışılmaktadır. İnfrared koagülasyon, hemoroid tedavisinde yaygın olarak kullanılan bir yöntemdir ve 1.evre ve 2.evre hemoroidlerde uygulanmaktadır.

Ağrısız ve acısız bir işlem olan infrared koagülasyon ile hemoroid tedavisi hastalara oldukça olumlu sonuçlar verip yüzlerini güldürmektedir. İnfrared koagülasyon ile hemoroid tedavisinde amaç; iç hemoroid oluşturan hemoroidal yapının ışık yardımı ile ısı uygulanarak küçültmektir. İç hemoroidler dışarı çıkamadığı için kanama gibi şikâyetlere sebep olmaktadır ve iç hemoroidler üzerinde uygulanan tedaviler ile hem kanama önlenmekte hem de hemoroid hastalığı yok edilmektedir.

İnfrared Koagülasyon ile Hemoroid Tedavisi Nasıl Yapılır?

İnfrared koagülasyon ile hemoroid tedavisi cerrahi dışı uygulanan yöntemler arasındadır ve lokal anestezi altında yapılmaktadır. İnfrared koagülasyon ile hemoroid tedavisinde hemoroid yapısına ışık yardımı ile lazer ışınları gönderilmektedir ve hemoroid memesi söndürülmeye çalışılmaktadır. 1.evre ve 2.evre hemoroidlerde uygulanan bir tedavidir ve sonuçları hastaların yüzünü güldürecek seviyededir. İç hemoroidlerde ve kanamaya sebep olan hemoroidlerde tercih edilmektedir. Operasyon sonrası hastalar doktor tavsiyelerine ve doktorun önerdiği ilaçlara dikkat etmeli ve zamanında kontrollere gitmelidirler.

İnfrared Koagülasyon ile Hemoroid Tedavisi Kimler İçin Uygundur?

İnfrared koagülasyon ile hemorid tedavisi iç hemoroid hastalarında 1.evre ve 2.evre hemoroid hastalarında uygulanan bir tedavidir. Aynı zamanda gebelerde ve kalp pili olan hastalar için de uygun bir operasyondur.

İnfrared Koagülasyon ile Hemoroid Tedavisi Fiyatları

İnfrared koagülasyon ile hemoroid tedavisinde fiyatlandırma; hastanın tıbbi durumuna ve operasyonun yapılacağı hastaneye bağlı olarak yapılmaktadır. İnfrared koagülasyon ile hemorid tedavisi fiyatları, hemoroid tedavisi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için sitemiz üzerinden bizimle iletişim hatlarından ulaşarak irtibata geçebilirsiniz.

İnfrared Koagülasyon ile Hemoroid Tedavisi İyileşme Süreci

İnfrared koagülasyon ile hemoroid tedavisi sonrası kişiler aynı gün içerisinde normal yaşamlarına devam etmektedir ve operasyon sonrası yüksek riskli komplikasyon gelişme olasılığı oldukça düşüktür. İnfrared koagülasyon ile hemoroid tedavisi iyileşme süreci oldukça kısa olmaktadır.

İnfrared Koagülasyon ile Hemoroid Tedavisi Avantajları

İnfrared koagülasyon ile hemoroid tedavisi cerrahi bir tedavi olmadığı için kişilere sunduğu avantajlar oldukça fazladır. İnfrared koagülasyon ile hemoroid tedavisinin hastalara sunduğu avantajlar şunlardır:

  • Hasta işlem esnasında ağrı ve acı hissetmez.
  • Operasyon sonrası oluşacak komplikasyonlar yok denecek kadar azdır.
  • Hastalar aynı gün içerisinde normal hayatlarına kavuşmaktadır.
  • Yüksek dereceli ısı olmadığı için çürüme olayı olmamaktadır.
  • Hemoroid yapısının çevresindeki dokulara zarar verilmez.
  • Kanama durdurulur ve hemoroidal dokular yok edilmektedir.
  • Lokal anestezi kullanılır ve hastanın iyileşmesi çok uzun bir zaman dilimini bulmaz.