Stapler Hemoroidektomi

Stapler Hemoroidektomi Nedir?

Stapler hemoroidektomi zımba tekniği olarak da bilinmektedir ve 3.evre ve 4.evre hemoroidlerde kullanılmaktadır. Stapler hemoroidektomi ile sarkmış olan hemoroidal dokular yukarı doğru zımbalanarak çekilmektedir. Stapler hemoroidektomi işleminde stapler adı verilen tek kullanımlık alet kullanılmaktadır ve her hasta sonrası atılmaktadır.

Stapler aleti kalın bağırsağın son kısmını halka şeklinde alır ve hemoroid memelerini içeri doğru çeker ve gelişmesini engeller. Bu işlem makat içerisinde belirli bir bölgede yapılmaktadır ve hastanın hissedeceği ağrı yok denecek kadar azdır. 3.evre ve 4.evre iç hemoroidlerde oldukça fayda sağlayan bir operasyondur ve dış hemoroidlerde ise stapler hemoroidektomi işlemine ilaveten lazer yöntemi de kullanılmaktadır. Stapler hemoroidektomi oldukça kısa süren bir işlemdir ve hastalar kısa süreli olarak anestezi aldığı için normal yaşamlarına dönmeleri de bir o kadar kısa olmaktadır.

Stapler Hemoroidektomi Nasıl Yapılır?

Stapler hemoroidektomi, adından da anlaşılacağı üzere stapler adı verilen bir aletle yapılmaktadır. Stapler adı verilen alet işlem için kalın bağırsağın son bölümünü otomatik olarak almakta ve hemorid yapısını zımbalama yöntemi ile içeri çekip beslenmesini engellemektedir. Operasyon kısa süren bir işlem olup hastaya kısa sürede iyileşme olanağı sunmaktadır. Stapler aleti, otomatik olarak kesip dikebilen bir alettir ve her hasta için tek kullanımlıktır. Operasyonda amaç; hemoroidal yapının bir daha kanlanıp gelişmesini engellemektir.

Stapler Hemoroidektomi Kimler İçin Uygundur?

Hemoroid hastalığı ile baş etmeye çalışan her hasta mutlaka tedavi yollarını aramalıdırlar. Stapler hemoroidektomi; iç hemoroid, dış hemoroid ve makat çevresindeki doku hasarlarını gidermek için uygulanmaktadır ve bu hastalıklara sahip kişiler için stapler hemoroidektomi işlemi uygundur.

Stapler Hemoroidektomi Fiyatları

Stapler hemoroidektomi işleminde fiyatlandırma; hastalığın seyrine ve operasyonun yapılacağı hastaneye bağlı olarak yapılmaktadır. Hemoroid tedavisi ve stapler hemoroidektomi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için sitemiz irtibat numaralarından bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Stapler Hemoroidektomi İyileşme Süreci

Stapler hemoroidektomi işlemi geçiren kişiler operasyon sonrası ne zaman toparlanacaklarını merak ederler ve bu konuda endişe duyarlar. Stapler hemoroidektomi iyileşme süreci ameliyatın kısa sürdüğü kadar kısa olmaktadır. Hastalar operasyon sonrası normal yaşamına kaldıkları yerden devam etmekte ve kısa sürede toparlanmaktadırlar.

Stapler Hemoroidektomi Avantajları

Stapler hemoroidektomi hastalara bazı avantajları vardır ve sunduğu avantajlar ile hastaların yüzü gülmektedir. Stapler hemoroidektomi işleminin hastalara sağladığı avantajlar şunlardır:

  • Ağrısız ve hızlı iyileşme olanağı sunmaktadır.
  • Hastalar günlük yaşamlarına hızlı bir şekilde dönmektedir.
  • Ameliyat süresi oldukça kısadır.
  • Operasyon sırasında çevre dokulara zarar verilmez.
  • Makat anatomisi tam anlamıyla eski halini almaktadır.
  • Ameliyat sonrası gaz kaçırma ve dışkı tutamama gibi riskler olmamaktadır.