Ultrasonik Hemoroidektomi

Ultrasonik Hemoroidektomi Nedir?

Ultrasonik hemoroidektomi; hemoroid tedavisinde oldukça sık kullanılan bir tedavi yöntemidir ve ultrasonik dalgalar kullanılarak hemoroid damarları yakılarak yok edilmektedir. Ultrasonik hemoroidektomi, cerrahi tedavi yöntemleri arasında yer almaktadır ve yüksek ses dalgaları ile hemoroid dokuları kesilmektedir aynı zamanda sağlam dokular birbirine yapıştırılmaktadır. Ultrasonik hemoroidektomi dikişsiz bir ameliyattır ve klasik cerrahi tedavilere göre daha az risk taşımaktadır.

Ultrasonik Hemoroidektomi Nasıl Yapılır?

Hemoroid tedavisi yöntemlerinden biri olan ultrasonik hemoroidektomi, cerrahi bir tedavidir ve dikişssiz ameliyat olarak bilinmektedir. Ultrasonik hemoroidektomi işlemi için kan akışını gösteren özel bir ultrason cihazı kullanılmaktadır. Bu özel ultrason cihazının özel uçları ile hemoroid kanalının olduğu alana girilir yüksek ses dalgaları ile hemoroid yapıları yakılarak sağlam dokular ile tutturulmaktadır. İşlem dikiş olmadan yapılmaktadır ve bu durum da hastaların iyileşme süreçlerine bir avantajdır. Hemoroid sıkıntısı çeken hastalar için her tedavi yöntemi birer stres kaynağı olabilmektedir ve tedavi şekline göre endişe oranları da artabilmektedir. Fakat endişe edilecek ve korkulacak bir durum yoktur çünkü tüm tedavi yöntemleri hastalar için birer kurtuluş yoludur. Operasyon üstüne basa basa belirtmek gerekirse mutlaka alanında uzman hekimlerce yapılmalıdır ki olumlu ve mutlu sonuçlar alınabilsin.

Ultrasonik Hemoroidektomi Kimler İçin Uygundur?

Ultrasonik hemoroidektomi operasyonu hemoroid hastalığı ile başa çıkmaya çalışan her hasta için uygun olan ve sıklıkla tercih edilen bir işlemdir. Hemoroid tedavisi mutlaka alanında uzman hekimler tarafından yapılmalıdır çünkü her hastalığın kendine özgü tedavi yöntemi bulunmaktadır ve hastalıkların tedavisinde uzman hekimin ellerine ihtiyaç duyulmaktadır. Eğer siz de hemoroid hastalığı ile mücadele ediyorsanız mutlaka tedavi yöntemlerini uzman hekimlerde aramalısınız.

Ultrasonik Hemoroidektomi Fiyatları

Ultrasonik hemoroidektominde; hemoroid hastalarının durumuna ve operasyonun yapılacağı hastaneye bağlı olarak fiyatlandırma yapılmaktadır. Hemoroid tedavisi fiyatları ve ultrasonik hemoroidektomi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için sitemiz irtibat numaralarından bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Ultrasonik Hemoroidektomi İyileşme Süreci

Hemoroid iyileşme süreci tamamen kişiden kişiye ve hemoroidin seyrine göre farklılık göstermektedir. Ultrasonik hemoroidektomi, cerrahi bir tedavidir evet ama dikiş kullanılmadan uygulandığı için hastaların iyileşmesi oldukça kısa olmaktadır. Operasyon sonrası doktorun önerdiklerine de uymak iyileşme sürecine de katkıda bulunmaktadır.

Ultrasonik Hemoroidektomi Avantajları

Ultrasonik hemoroidektomi işleminin kişilere sunduğu bazı avantajlar bulunmaktadır ve bunlar;

  • Operasyon dikişsiz olarak tamamlanmaktadır.
  • Komplikasyonlar diğer klasik ameliyatlara göre daha azdır.
  • Operasyon sırasında çevre dokulara zarar verilmez.
  • Dikiş atılmadığı için iyileşme süresi kısa olmaktadır.
  • Doku hasarı çok az olmaktadır.
  • İşlem kısa sürede tamamlanmaktadır ve hastanın işlem sonrasında ufak çaplı olarak komplikasyonları olabilmektedir.